Üye ol - Üye girişi
 Kullanıcı Adı:
 Şifre:
Şifremi Unuttum

bir bisiklet grubuna nasıl katılınır?

adı üstünde grup olduğu için bir miktar "sosyal cesaret" gerektirir. Pasif katılımcı, takipçi olarak facebook, instagram gibi sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. Aktif katılım için grubun ya da etkinliğin özel şartları olabilir ama tüm bunları da bir kenara koyarak, çekinmeden etkinliğin buluşma yerine buluşma saatinde gidin ve tanışın. Kendinizin, kıyafetinizin ya da bisikletinizin eksiklikleri vardır yoktur o ayrı konu ama tanışmak için hiç biri engel değil. En kötü ihtimal tanışır, onlar yola çıkarken siz evinize geri dönersiniz, tanışmış olursunuz.

Bunun dışında en cesaret kırıcı olan yine bilinmezlikler, kendine güvensizlikler... X noktasına yapılacak bir etkinliğe de çekinmeden katılın, yolun yarısında ya da başında bırakabilirsiniz, bu bir yarış değil. Bir dahaki sefere belki bir kaç km daha fazla gidersiniz belki tamamlarsınız. Kimse mükemmel bir performansla bisiklete başlamıyor, adım adım, mesafeleri, hızı zaman içinde artırarak sürüşlerine devam ediyor. Muhtemelen bir çok grup üyesi de sizin gibi başladı ya da daha bile gerideydi.

Ve en son olarak kıyafet ve bisikletinizin durumu, ayarları vs. için kendiniz de araştırıp bir şeyler yapabilirsiniz, ya da grup turlarının bu avatajından yararlanarak, tanıştığınız insanlara, herkes bir aradayken sorularınızı yöneltebilir, bir çok kişinin deneyiminden yararlanabilirsiniz.

Kısaca o ilk adımı atmakla, grubun etkinliğine, buluşma noktasına gidip iletişim kurmakla başlıyor her şey. Konuşun geri dönün önemli değil.


Paylaş:

  İlk öncelik bir bisiklet sahibi olmaktır. Daha sonra yapılacak iş ise herhangi bir grubun ekinliğine bisikletinize atlayıp gitmektir. Etkinliğe gittiginiz andan itibaren bisiklet sporu ve turları hakkında birşeyler öğrenmeye başlayacaksınız. İkinci öncelik ise kask kullanımıdır. Bir etkinliğe katıldığınızda mutlaka bir kaskınız olması gerekmektedir. Evet başardınız sizde artık bir bisiklet sporcusu adayı bir bisiklet grubu üyesisiniz. Şu andan itibaren 3-5 veya 10 bisiklet sporcusuyla tanıştınız bile. Grup üyeleriyle ilk buluştuğunuz andan itibaren bisiklet sürmek ortak paydasında grup üyeleri tecrübelerini paylaşmaya başladılar bile. Üçüncü olarak öğreneceğiniz şeyler ise bisiklet sürerken nasıl giyinmeniz gerektiği, bisiklet üzerinde hareket halindeyken bisikletin sizin için doğru ayarlarda olması (bu ayarlamalar sağlık sorunları yaşamamanız ve kasların doğru gelişimi için çok önemlidir), güvenlik önlemleri , yanınızda taşımanız gereken temel pompa, yama, levye ve alyan takımı gibi temel tamir malzemeleri olacaktır. Bu dersleri de tur arkadaşlarınızdan aldıktan sonra ilk grup turuna hazırsınız demektir. İster bu tura katılabilir isterseniz bir sonraki tura daha hazırlıklı olarak gelebilirsiniz.

  Bisiklet sporu hayatınız boyunca dünyanın neresine giderseniz gidin bir çevre ve bolca arkadaş edinmenin en kolay yollarından biridir. Tek yapmanız gereken bisikletinizi alıp o tura katılmaktır. Başlamak bitirmenin yarısıdır sözünü ele alırsak bir bisiklet turuna katılma cesareti göstermekte, o grubun bir üyesi olmakla hemen hemen aynı anlama gelmektedir, bu iş bu kadar basittir. Bir bisiklet grubuna katıldığınız andan itibaren doğanın keyfini çıkarmaya, şehrin stresinden uzaklaşmaya, spor ve doğayı seven insanlarla ortak paydada muhabbet etmeye, tecrübeler ve güzel anılar edinmeye, maceralar yaşamaya, kendi sınırlarınızı aşmaya, sağlığınıza dikkat etmeye başlayarak daha sağlıklı olmaya ve tüm bunları yaparken spor yapmaya başladığınız anlamına gelmektedir. Çevrenizdeki insanlara hadi bisiklet sürelim diye sürekli öneride bulunup çoğu zaman olumsuz yanıtlar almak yerine ve tura çıksanız dahi hep aynı yerlerde kısa mesafeler turlamak yerine, çok daha farklı rotalar keşfetmek ve profesyonele en yakın şekilde etkinliklere katılmak, bu etkinliklerin bir parçası olmak için hemen bir bisiklet grubuna katılmalısınız. 


Paylaş:
21.02.2019 03:47:21 - EsesliBisikletci
Toplam Kayıt: 2 [2 - 1] arası   
Sayfa:
online ziyaretçi: 2
online üye: 0
 
bir bisiklet grubuna nasıl katılınır?